HOME   |  AKTUALITY  |  TÝMY |   ZÁPASY   |  ROZLOSOVÁNÍ  |  TABULKA  | STATISTIKY | FOTO  |  KONTAKTY   |  FORUM

TOPlist

  ZÁPIS - DOWNLOAD
  TURNAJE
  PRAVIDLA
  SOUPISKY
    
  SEZÓNA 2009/2010
  SEZÓNA 2010/2011
  SEZÓNA 2011/2012
  SEZÓNA 2012/2013
  SEZÓNA 2013/2014
  SEZÓNA 2014/2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                 

                                             

Sezóna 2016/2017 - Old Boys League Brno

Účastníci soutěže – jedenáct týmů

1)       HC OLD WOLVES -  Kopecký Karel

2)       HC FLYERS BRNO - Vladimír Ujčík

3)       HC KORMIDLO – Ivo Dusík

4)       HC ČPP FALCONS – Michael Komin

5)       HC FARMA B  - Luboš Shrámek

6)       HC RAJA TEAM  - Tomáš Nedoma

7)       HC VEGAS PILGRINS  -  David Kužela

8)       HC ČERTI – Michal Hegr

9)   HC TORO – Marek Melichar

10)  IHC ŠPILBERK - Marek Bělehrad

11)  HC Black & Old - Tomáš Zahradníček

Obecné info:

Soutěž se bude hrát podle stejného modelu jako v sezóně 2016/2017. To znamená na jeden zápas bude vyhrazeno 75 minut. Hrát se bude 3 x 20 min hrubého času, poslední tři minuty třetí třetiny čistého času. Zápas bude rozhodovat dva nebo jeden rozhodčí + obsluha na časomíře, která bude mimo jiné zapisovat a aktualizovat zápisy o utkání, povede zásahy brankářů a pořídí fotodokumentaci. Odměna sudímu bude  400,-  pokud bude pískat sám, pokud budou dva bude to 300,- na sudího.Odměna časomíře 300,-. Pokud nebude pořizována fotodokumentace bude odměna časomíře 200,- (většinou Rosice)

Každý tým odehraje 20 zápasů, to znamená že každý s každým se potká 2 x.

Celkem je to 110 jednotek - zápasů po 75 minutách. Play Off se hrát nebude.

25 jednotek Rosice, 85 jednotek Brno (470 000,-)

Hrací dny: Nové haly ST, ČT, NE  Rosice NE

Začínáme 6.9.2017 a končíme 22.4.2018 pokud se do rozlosování ještě nějak nezasáhne.

Časy zápasů: BRNO ST - 22:15, BRNO ČT -21:00, BRNO NE-21:45, Rosice NE - 20:15. S

 

Rozpočet 2017/2018:

Na novou sezonu se  bude led na Nových halách stát stejně jako loňskou sezonu, to znamená  hodina pronájmu bude 3600,- a to je našich 75 min za 4500,- vč DPH. V Rosicích zůstává 75 minut za 3500,- vč.DPH .To vychází s rezervou pro medaile, poháry, agendu spojenou s vedením soutěže, webem atd. na 43 500,- na tým. Startovné bude vybíráno na třikrát. Napřed jistina 10000,- na tým do 10.8.2017 následně doplatek 13500,- na první polovinu soutěže musí být uhrazen do 30.9.2017 Pokud týmy včas neuhradí startovné, budou nekompromisně ze soutěže vyloučeny! Třetí částka startovného ve výši 20 000,- musí být uhrazena do 30.11.2017.

 POZOR – Soupisky zasílat na karel.kopecky@bhhl.cz a michal@churavy.cz  do 30.8.2017. Pouze ve formuláři, který obdrží vedoucí týmů e-mailem.

Pravidla soutěže OBL pro ročník 2017/2018

I. Základní ustanovení:

1. Soutěže OBL se nesmí zúčastnit hráči, kteří působili v soutěžích Extraligy, 1. ligy a 2. ligy v mužích. Pokud hráč působil ve zmiňovaných soutěžích, musí být starší 50 let. Toto pravidlo se vztahuje na soutěže ČSLH, SZLH a další. Pokud tento hráč dovrší věku 50 let v daném kalendářním roce (2018) - může nastoupit.

2. Soutěže OBL se mohou zúčastnit hráči, kteří působili v Krajském a Okresním přeboru mužů.  V tomto případě musí být hráč starší 40 let. Brankář může být mladší 40 - ovšem amatér! Hobby hráč…Nesměl hrát žákovskou, juniorskou hokejovou soutěž - samouk! Pokud hráč dovrší věku 40 let v daném kalendářním roce (2018) může nastoupit.

3. Hráči splňující podmínky startu v OBL musí být uvedeni na soupisce jednotlivých mužstev. Tyto soupisky budou zveřejněny na internetových stránkách soutěže OBL na adrese http://www.oldboysleague.cz

4. V době utkání musí mít každý hráč průkaz totožnosti pro případnou konfrontaci.

5. Jeden hráč nesmí nastupovat ve více týmech (mimo přestupu do jiného týmu). Pouze brankář může v případě nutnosti (marodky apod.) nastoupit za jiný tým. Brankář musí být jen z řad OBL, nebude-li domluveno mezi týmy kterých se daný zápas týká jinak.

6. V případě porušení některého z výše uvedeného, bude družstvo pokutováno částkou 500,- a výsledek bude kontumován 5:0 v jeho neprospěch. Veškeré porušení a podvody musí soupeř prokázat.Případné dosažené body hráčů v utkání týmu, který se neprovinil, budou zohledněny v kanadském bodování soutěže. Tým, který se provinil, je bez nároku zohlednění bodů hráčů do kanadského bodování soutěže OBL. Při opakovaném porušení z výše uvedeného (3 x v sezóně) může být tým ze soutěže vyřazen bez nároku na vrácení poměrné částky startovného.

Pokud se prokáže že v týmu nastoupil černoch, myšleno opravdu hráč co nemá na soupisce co dělat a je tam rádoby na tajnačku, tým dostane pokutu 1000,- kterou uhradí soupeři.Pokud se týmy mezi sebou domluví, že mají marodku apod. a jmenovitě upřesní že potřebují doplnit ,,normálními" hráči a soupeř to schválí, zápas odehraje a výsledek započítá.

Pokud tým nenastoupí k zápasu z nějakého důvodu, že se neslezli apod. pokud se dozvím včas (stává se týmové hory, zájezd na MS apod.) jsem schopen zápas zrušit a přesunout na jindy.V případě, že zápas zrušit nepůjde, respektive tým to oznámí třeba 3hodiny před zápasem jak se dělo v loňské sezóně, zaplatí tým který se nesešel soupeři poměrnou částku ledu, tedy polovinu pronajatého ledu.

7. Tým hrající OBL musí být vybaven přidělenou barevnou sadou dresů s čísly na zádech. Kapitáni jednotlivých mužstev musí mít dres označen velkým písmenem “C “,asistent kapitána písmenem ,,A“. Lékárničku zajišťuje vedení OBL, potažmo časomíra.

II. Předsezónní povinnosti:

1. Týmy, které se zúčastnily soutěže OBL v ročníku 2016/2017 potvrdí svůj start v ročníku na základě e-mailové výzvy zasílané organizátorem soutěže jistiny 10000,- do termínu určeném vedoucím soutěže. Částka bude následně použita jako část startovného pro konkrétní tým. Tým který částku uhradí a do soutěže nenastoupí, tomu jistina propadne ve prospěch OBL.

2. Týmy, které projeví zájem hrát soutěž OBL a zároveň splní podmínky pro účast v soutěži OBL pro ročník 2017/2018, uhradí druhou část startovného ve výši Kč 13 000,-  v hotovosti nebo převodem vedoucímu soutěže. Celková částka 10000,- + 13000,- tak musí být uhrazena  do 30.9.2017. Třetí část startovného 23 000,- musí být uhrazena do 30.11.2017.

3. Každý tým odevzdá soupisku (obsahující jména, data narození) nejpozději do 30.8.2017 na e-mailovou adresu karel.kopecky@bhhl.cz a michal@churavy.cz (formulář obdržíte e-mailem). Tým, který neuhradí výše uvedenou částku za startovné nebo neodevzdá soupisku týmu v požadovaném termínu bude ze soutěže OBL vyřazen!

III. Herní řád:

1. Hraje se podle platných pravidel ČSLH na 3 x 20) minut hrubého času, přičemž se plně využije určený čas k sehrání daného utkání ( 75 min na zápas). Poslední tři minuty poslední třetiny opět na čistý čas. Rozhodčí mají za povinnost dbát na bezkontaktnost hry.

2. Bodové ohodnocení: vítězství = 2 body, remíza = 1 bod, prohra = 0 bodů. Při nerozhodném výsledku se nájezdy nejedou. Poslední 3 minuty třetí třetiny na čistý čas.

3. Soutěž se bude hrát způsobem : Dvoukolově každý s každým. Celkem 110 zápasů, což je při účasti 11 týmů 20 zápasů na tým.

4. Utkání se smí zúčastnit pouze hráči uvedení v Zápise o utkání (v tištěné formě).

5. Utkání budou  rozhodovat nově primárně dva rozhodčí.

6. Utkání může být sehráno pouze v případě, že má mužstvo brankáře a minimálně 7 hráčů v poli. Pokud tomu tak není, bude to považováno jako nesehraní utkání a utkání tak bude kontumován výsledkem 5:0 v neprospěch týmu, který nenastoupil v potřebném počtu hráčů.

7. V případě nesehraní utkání z jakéhokoliv důvodu bude utkání kontumováno výsledkem 5:0 v neprospěch mužstva, které nesehraní utkání zapříčinilo.

8. Každé mužstvo může podat v průběhu utkání a do 30 minut po jeho skončení stížnost, utkání však bude dohráno a stížnost se bude řešit před disciplinární komisí. Rozhodčí pro to učiní příslušná opatření (popsání stížnosti v Zápise o utkání).

IV. Tresty:

1. Tresty v utkání: menší trest 2 min, větší trest 5 min, osobní trest 10 min, osobní trest do konce utkání.

2. Obdrží-li jeden hráč v soutěži 3x vyšší trest, má od této doby pozastavenou činnost do konce aktuálního ročníku soutěže (informace proběhne i na internetových stránkách).

3. Za napadení rozhodčího hráčem, nebo funkcionářem klubu (v utkání i po něm) následuje stop na 10 utkání. Trest se přenáší se i do následujícího ročníku, pokud incidenta nastane ke konci aktuálního ročníku. Potrestaný hráč následně hraje pod podmínkou, že pokud obdrží v následujících zápasech jakýkoliv další vyšší trest, bude ze soutěže OBL vyloučen natrvalo.

4. Při případném hromadném napadení lze potrestat vyloučením ze soutěže OBL i celý tým.

5. Při úmyslném zranění hráče, zváží výbor OBL (vedoucí týmů) další setrvání proviněného hráče v soutěži OBL.

6. Pokud ukončí rozhodčí v průběhu hry utkání za napadení rozhodčího, či z jiného důvodu bude utkání přerušeno a kontumován (5:0) v neprospěch proviněného týmu. Případné dosažené body hráčů v utkání týmu, který se neprovinil, budou zohledněny v kanadském bodování soutěže. Tým, který se provinil, je bez nároku zohlednění bodů hráčů do kanadského bodování soutěže OBL.

7. O kontumacích a disciplinárních trestech rozhoduje ve sporných případech disciplinární komise OBL (vedoucí týmů OBL)

V. Soupiska mužstva a přestupy :

1. Soupiska každého mužstva může obsahovat maximálně 22 hráčů + 3 brankáře, musí být zaslána (na e-mailovou adresu karel.kopecky@bhhl.cz  a michal@churavy.cz v požadovaném formátu) ke zveřejnění na internetových stránkách soutěže OBL nejpozději do 30.8.2017.

2. Týmy mohou doplnit, změnit, prostě hýbat s hráči do 8.1.2017  A to tak, že vedoucí týmu dodá vedoucímu soutěže veškeré požadované informace o hráči (Jméno, příjmení, datum narození a potvrzení že splňuje podmínky OBL

3. V rámci týmů OBL, může každý hráč přestoupit z jednoho mužstva do druhého jen jednou v daném ročníku. Pohyb - přestup hráčů v rámci týmů OBL není nijak limitován. Případný trest pozastavení činnosti si přenáší s sebou do nového působiště. Přestup musí být řádně nahlášen vedoucímu soutěže OBL, vedoucímu mateřského klubu a vedoucímu týmu, do kterého přestupuje. Žádné povolení či souhlas mateřského klubu není nutný. Za hráče se nevyplácí žádné odstupné ani žádná provize.

4. Pohyb na soupisce (týká se dopisování nových hráčů a přestupů v rámci OBL) musí být uzavřen k 8.1.2018 (Platí pro sezonu 2017/2018). Vždy platí, že maximální počet hráčů na soupisce je 22 + 3 brankáři.

5. Před zahájením nové sezóny, do odevzdání soupisek (30.8.2017) lze vyměnit libovolný počet hráčů za hráče, kteří doposud v OBL nepůsobili. Všichni tito příchozí hráči musí splňovat pravidla a podmínky soutěže OBL.

VI. Zápis o utkání:

1. Před zahájením každého utkání předají obě mužstva řádně vyplněný zápis o utkání obsluze časomíry. (Zápis je ke stažení na webu OBL)

2. Zápis o utkání musí být odevzdán v tištěné podobě. Není povoleno doplňovat ,,Zápis o utkání „ před utkáním ručně! (To znamená, že v Zápise o utkání bude vždy předem napsána soupiska všech 22+3 . Ti, kteří se nedostaví na zápas budou ze soupisky pouze vyškrtnuti). Zápis vyplnit podle abecedy.

3. Do Zápisu o utkání obsluha časomíry řádně zaznamenává veškeré potřebné náležitosti (branky, asistence, tresty, zásahy brankářů) dle sdělení rozhodčího utkání.

4. Po ukončení utkání nechá provést obsluha časomíry kontrolu Zápisu o utkání u kapitánů jednotlivých mužstev.

5. Kapitáni jednotlivých mužstev a rozhodčí mají povinnost Zápis o utkání podepsat.

6. Po utkání zajistí obsluha časomíry Zápis o utkání neskenuje a zašle emailovou adresu karel.kopecky@bhhl.cz  -  michal@churavy.cz - jaranen@seznam.cz

VII. Platby rozhodčím a časomíře:

1. Platba rozhodčím a časomíře bude prováděna po zápasem hotově. Vedoucí obou týmů předají časomíře 300,- (Pokud bude fotografování) a rozhodčímu 2 x 300,- pokud budou dva sudí. V případě jednoho sudího 400,-  Celkem tedy náklady na zápas 700,- nebo 900 což je 350,- nebo 450,- na jeden tým. (V Rosicích 300,- na tým pokud nebude prováděna fotodokumentace zápasu) Časomíra navíc provede fotodokumentaci ze zápasu a zásahy brankářů, kde fotografie následně uloží na zapůjčený HDD a Rajče (sdíleno na webu OBL)

VIII. Závěrečná ustanovení

1. Soutěž řídí vedoucí soutěže Karel Kopecký v součinnosti se zástupci – vedoucími ostatních týmů.

2. O sporných věcech se vždy hlasuje.

3. Výbor se bude scházet operativně dle potřeby.

4. Informace, změny, dotazy a diskuse budou probíhat přes internetovou stránku www.oldboysleague.cz a e-mailovou komunikaci.

5. Každý tým je povinen aktualizovat kontakty - vedoucího týmu - (telefon + e-mail)Veškeré změny hlásit na karel.kopecky@bhhl.cz

6. Nedodržení výše uvedených pravidel může znamenat vyloučení týmu či hráče ze soutěže. Případné porušení pravidel soutěže OBL mohou ostatní mužstva prokázat v průběhu celého ročníku 2017/2018.

7. Vedoucí soutěže si vyhrazuje právo měnit nebo doplňovat stávající pravidla podle vývoje situace a to i v průběhu sezóny (nečekaně vzniklé situace apod.)

Důležité upozornění:
Každý hráč a každé družstvo se účastní soutěže OBL na vlastní nebezpečí a riziko a plně zodpovídá za své vlastní zdraví a vlastní konání. Případné ÚMYLSNÉ a i NEÚMYSLNÉ zákroky by se mohly kvalifikovat jako ublížení na zdraví.
Organizátor soutěže, ani rozhodčí nenesou žádné právní ani finanční následky, které by mohly vyplynout z účasti v této soutěži. Tímto vyzývám všechny účastníky soutěže, aby tyto informace brali na vědomí a s tím k soutěži a chování na ledě přistupovali.

Organizátor soutěže: 

Karel Kopecký

604 223 116

karel.kopecky@bhhl.cz

      

   
Copyright © 2012 OBL                                       All rights are reserved.                                              Web Design by Carlos