OFFICIAL WEB SITE OF OLD BOYS LEAGUE BRNO CZECH REPUBLIC  - 2011/2012

                                                 

Old Boys League
    Osm týmů -160 hráčů - 84 zápasů - to je Brněnská hokejová Old Boys Liga

CYKLO AKCE - 25.7.2012

Tak jako každý rok, i letos se pokusím zorganizovat ,,cyklovýlet" o délce cca 50 km. Trasa by měla být stejná, nebo podobná té loňské. Cestou nás povede zkušený ,,biker" Igor Palásek.

TRASA: PŘEHRADA PŘÍSTAV - RÍŠOVA STUDÁNKA - NOVÝ DVŮR - HVOZDEC - ŘÍČANY - ŘÍČKY - DOMAŠOV- BÍTEŠ - BÍLÝM POTOKEM DOLŮ - VEVERSKÁ BITÝŠKA - LEVÁ STRANA PRÝGLU A ZPĚT NA PŘÍSTAVIŠTĚ.

Akce je otevřená, to znamená že nejen pro pro hráče OBL, ale kdokoliv kdo sem zabrouzdá a bude se chtít projet, je vítán. Sraz v 08:00 na parkovišti u přístaviště. V případě nepřízně počasí se akce ruší.


PLES BHHL & OBL

28.4.2012 proběhlo tak jako každý rok slavnostní ukončení sezóny 2011/2012 ve formě plesu BHHL a OBL. Stalo se již tradicí, že k tanci a poslechu nám hraje skupina Velvet a ne jinak tomu bylo i letos. Trio ve složení Pepa, Verča a Tomík opět nezklamalo a vydrželi s námi až do pozdních ranních hodin:-)

Součástí plesu bylo i vyhlášení a předání cen třem nejlepším týmům OBL včetně předání cen za individuální dovednosti, jako vítěz kanadského bodování (Jiří Cupák Kormidlo), nejlepší střelec (Jiří Cupák Kormidlo) nejlepší nahrávač (Jiří Cupák Kormidlo), nejlepší brankář (Jaroslav Bozděch Wolves) a letos byl poprvé oceněn i nejslušnější tým a tím se stal  HC Falcons.

Všechny tyto ceny předal hráč NHL Tomáš Vincour (Dallas Stars ), který byl po vynikajících výkonech v dresu ČR nominován na MS 2012. Tímto Tomíkovi ještě jednou děkujeme, že si na nás v tak nabité sezóně našel čas.

Vyvrcholením plesu byla bohatá tombola, čímž ještě jednou děkujeme sponzorům tomboly a na závěr jako vždy patřil čokoládové fontáně, kde si na své přišly mlsné jazýčky hostů.

FOTO1   FOTO2


HC KÉNIG - MISTR OBL  2011/2012

MISTR OBL 2011/2012  HC KÉNIG BRNO

VÍCEMISTR OBL 2011/2012  HC FALCONS

 

A je to! Je po sezóně! V nedělním třetím finálovém zápase soutěže OBL se rozhodlo o letošním Mistrovi OBL. Až třetí zápas rozhodoval o tom, kdo se letos stane držitelem putovního poháru ,,MISTR OBL". Tým Kénigu zvítězil 4:0, celkově 2:1 na zápasy  a stal se tak v novodobé historii OBL v pořadí již třetím držitelem této trofeje.

Připomeňme si, že historicky první titul získali v sezóně 2009/2010 Black  & OLD, v následujícím ročníku 2010/2011 to byl tým HC KORMIDLO a  letos tým HC KÉNIG.

Blahopřejeme! Vítězem základní části a držitelem PRESIDENT TROPHY se stal tým HC FALCONS.

Chtěl bych zde v krátkosti poděkovat všem zainteresovaným jako rozhodčím, především Davidovi Otáhalovi, časomíře a fotografovi v jedné osobě Alešovi Sedláčkovi, vedoucím týmů, Jarovi Bozděchovi a Jirkovi Sklenářovi za vedení statistik. Bez těchto lidí by naše skvělá soutěž nefungovala tak jak funguje. V neposlední řadě poděkování všem hráčům, myslím, že si soutěž sedla, hraje se více férově než v prvním ročníku kde se týmy a  hledaly. Ještě jednou díky a s většinou se uvidíme v sobotu 28.4.2012 na plese, kde budou předány další ceny a trofeje.


POZOR! Tým HC RAJA TEAM se do sezóny 2012/2012 mění od základu! Novým vedoucím týmu je Dalibor Čáp, který na této pozici vystřídal Jarka Hanzala, který se na tuto funkci ze zdravotních důvodů již necítil. Nedivím se, i pro zdravé jedince je to těžká stresůvka :-) Tímto tým RAJA vypisuje konkurz na hráče do týmu. Kluci chtějí být důstojným soupeřem ostatním týmům a tak chtějí poladit sestavu. Proto, pokud je ti více než 40, hrál jsi organizovaně hokej pod ČSLH a to do maximálně do úrovně okresního přeboru, neváhej kontaktovat Dádu 602745970. Pokud jsi hrál vyšší soutěž, jako krajský přebor, druhou lugu, první ligu, extraligu a adekvátní slovenské soutěže, je zde pro tebe také místo, ovšem to už ti musí být padesát a výše :-)

 


Dobojováno! Známe první tři týmy po základní části soutěže OBL ročníku 2011/2012. Na prvním místě a držitelem PRESIDENT TROPHY se tak stal tým HC FALCONS, který s naprostým klidem a 37 body vyhrál základní část. Na druhém místě se umístil tým HC KENIG a na třetím místě tým HC KORMIDLO. Vítěznému týmu základní části bude na plese OBL a BHHL předána trofej - pohár PRESIDENT TROPHY. PLAY OFF začíná ve středu 4.4.2012 zápasem prvního týmu (Falcons) se čtvrtým týmem (Black Old nebo WOlves)

Hraje se opět na dva vítězné zápasy. Pokud se rozhodne ve dvou zápasech, týmy jsou povinné odebrat a uhradit i třetí volný led, popř. led nabídnout někomu jinému. Ledy v PLAY OFF nejsou hrazeny fakturou, ale hradí si je týmy po odehraném zápase u strojníku formou 50% na 50% (Cena jednotky je 4275,- + 300 časomíra + 2 x 200 sudí)


Potvrzeno! Do ročníku 2012/2013 vstoupí soutěž OBL s deseti týmy. Nově příchozí týmy jsou avizovaní HC ČERTI (,,embéelácká"odnož z HC WOLVES) a tým HC TORO.

Oba týmy dostanou po jedné ,,výjimce" na hráče - to znamená, že můžou mít na soupisce jednoho mladšího hráče 40 let (staršího 35 let - ,,nehokejka") Tohle bylo i odsouhlaseno vedoucími týmů. Důvod? - I my jsme měli v prvním ročníku startovací čáru s hráči od 35 let a tak mě připadlo fér umožnit novým týmům alespoň po jedné výjimce. Výjimka je na konkrétní hráče, kteří nám jsou známí a neměl by tak být problém. Soutěž v roce 2012/2013 bude odehrána pouze dvoukolově, to znamená, že každý tým se svými soupeři odehraje na místo dosavadních 21 zápasů 18. Startovné a náklady na soutěž by měly být nižší než letos. Měli bychom vyjít s částkou cca 40 000,- na tým... Bližší info naleznete o nadcházejícím ročníku během léta na stránkách OBL.


 

Pozor!

Týmy OBL musí uhradit startovné na druhou část sezóny a to nejpozději do 10.12.2011. Původní termín do 30.11.2011 byl již posunut tak, aby jste měli více času na shromáždění financí. Vedoucí týmu mají veškeré informace. Proto prosím nepodceňovat situaci a včas uhradit. Nerad bych řešil podobnou situaci, která nastala minulou sezónu, kdy jsme málem dohrávali v sedmi týmech a museli pokrátit ledy...

 


Do nové sezóny 2011-2012 vstupujeme za podpory internetového obchodu s hokejovou výstrojí společností WWW.NALEDE.CZ Podpora bude spočívat například ve slevě na veškeré internetové zboží (6-10% podle druhu zboží), zvýhodněná cena za nabroušení bruslí (39kč/pár) Dále bude možné využít dalších služeb jako oprava hokejové výstroje, zapékání bruslí, výměna čepelí, oprava kompozitovývh holí. Primárním cílem je nabídnout hráčům OBL kompletní servis a zázemí.Veškerý nákup zboží bude probíhat individuálné, každý si může sám přijít do vzorkové prodejny - případně objednat na internetu. Proto, aby hráč mohl uplatnit zvýhodněné ceny zboží a servisu, musí nahlásit za jaký tým OBL hraje, uvést jméno  a příjmení a následně se prokázat dokladem totožnosti. (Hráči OBL nejsou vybaveni registračními kartami). Hráč bude následně ,,on line" dohledán na soupisce OBL a pokud bude vše v pořádku, může čerpat výše uvedené slevy.


 

Během sezóny zapracuji na novém logu OBL. Ve spolupráci s grafickým studiem YVANS vznikají již první návrhy. Ten který zde prezentuji má hodně společných prvků s logem KHL. Barevně to také není finální stav. Logo bude konzultováno s veoducími týmů. Ale myslím, že jako první nástřel to nevypadá věru zle. Ještě jednou děkuji Ivanovi Svárovskému za jeho čas a práci na logu.

 

 


Rozhovor s organizátorem a zakladatelem OBL

Pane Kopecký, co Vás vedlo k založení brněnské old boys ligy?

Tak než se dostanu k odpovědi na tuto otázku, je potřeba zalovit tošku v historii amatérských hokejových soutěží v Brně. Jak jistě většina brněnských amatérských hokejových hráčů ví, v roce 2007 jsem stál u zrodu amatérské soutěže BHHL. V té době v Brně fungovaly dlouhodobě a úspěšně dvě velice kvalitní amatérské hokejové soutěže BHL a BALLH. Tyto soutěže ovšem sdružovaly a sdružují pouze bývalé akticní hráče popř. hokejově velice vyspělé ,,samouky" a pro takzvané,,rekreační" či jak já říkám ,,hobby" hráče v těchto soutěžích nebyl protor. Proto vznikla ona zmiňovaná soutěž BHHL, která ve svém názvu nesla ,,hobby" (Brněnská Hokejová Hobby Liga) Vznikem této soutěže se podařilo zajistit zápasovou atmosféru i pro vyložené ,,rybníkáře", kteří tak se vší parádou okusili co je to hokejový zápas se vším všudy - rozhodčí, časomíra, muzika, výsledkový servis, web...Soutěž BHHL na sebe nabalila k dnešnímu dni 12 týmů. Ovšem jak šel čas i tato soutěž začala pomalinku získávat na kvalitě, přicházeli hnoví hráči, hráči ,,odložení" z BHL, BALLH atd. No a vzhledem k tomu, že nikdo z nás nemládne a v Brně se pohybuje i celkem slušný počet ,,postarších" hokejových amatérský i dříve profesionálních hráčů pro které zde žádná soutěž není, tak jsem začal již někdy v roce 2009 koketovat s myšlenkou založit ještě něco pro zmiňované ,,hokejové seniory " :-) No a podařilo se, v současné době působí v OBL osm týmů s hráči staršími 35 let, respektive 40 let.

To znamená, že hráči starší 40 let hrají v OBL? Působí zde bývalí hráči Komety Brno?

Ne tak docela, jsou zde jisté limity. Pokud se hráč hokejem živil, nebo působil ve vyšší než krajské soutěži, může v OBL nastoupit až od 50 let. Pokud si dobře pamatuji, tak z bývalých extraligových hráčů Komety Brno, respektive ZKL Brno první ročník odehrál Zdeněk Moučka, který byl starší 50 let. Samozřejmě zájem z řad bývalých aktivních hokejistů tady je, ale to by šla soutěž opět výkonnostně nahoru a to není cílem. Na druhou stranu by to bylo jisté okořenění a oživení souěže, kdybchom zde měli hráče zvučných jmen jako Josef Duchoslav, Petr Hubáček st, Michal Konečný a další.

Co plánujete do budoucna?

Tak co plánujeme. Mám takovou vizi, pokusit se oslovit rakouské a slovenské amatérské hokejové týmy s hráči staršími 35 let a přivést je k nám do OBL. Vedeme intenzivní jednání s dvěma rakouskými týmy, pro které náklady spojené s dopravou a pronájmem ledu vyjdou lépe než v Rakousku. Obecně ale rakouské týmy mají velký respekt před českým hokejem a to i na amatérské úrovni. Proto se obávám, že dostat pod křídla OBL rakouský tým nebude jednoduché. Se slovenskýmy týmy je to trošku složitější, tam už startovné a náklady spojené na cestování jsou vyšší. Ale pokud by se podařilo slovenský a rakoský tým dostat do OBL, provedli bychom registraci občanského sdružení, zkusili si sáhnout na peníze z fondu EU a slovenkému týmu by se z těchto peněz dalo hradit cestovné, respektive bychom vytvořili všem účastníkům soutěže stejné finanční podmínky. Uvidíme, bohužel v tomto směru na poli amatérského sportování nemůžeme počítat s podporou města či jiných institucí a pokud chceme do naší soutěže vtáhnout týmy ze zahraničí a z OBL udělat ,,mezinárodní" amatérskou hokejovou soutěž, tak si musíme poradit sami :-)

A co turnaje? Plánujete nějaké turnaje za účasti týmu OBL?

Tak turnaje námi organizované byly vždy spíše takovým zpestřením pro hráče v rámci letní přípravy, kdy se nehraje žádná soutěž a vždy to bylo postaveno na přátelské atmosféře, na pobavení, nějakém tom pivku apod. Možná bych to nenazýval ani turnajem :-) Ale s postupem času zájem o tyto turnaje upadal, hráči většinou po ukončení sezóny odloží výstroj a přes léto se věnují jiným aktivitám než hokeji. Ale turnajů pro veterány je dost, a to jak v ČR tak i v zahraničí. Takže pokud by měly týmy zájem, dá se jim něco připravit. Teď třeba máme nabídku na veteránský turnaj do České Lípy, stále je zde pro movitější možnost absolvovat turnaje v Las Vegas, Bostonu, Finsku...

Zkoušel jste soutěž zviditelnit v médiích?

(smích...) To víte že zkoušel, ale jak jsem se již zmiňoval, je potřeba si uvědomit, že jsme amatéři a ještě v pokročilém věku a o takové soutěže se nikdo moc nezajímá :-) Zkoušel jsem ale oslovit třeba ČT4 konkrétně pana Zárubu. Jeden rok jsem zahlédl v Bully nějaký finálový zápas  pražské amatérské soutěže. Reportáž a záběry z tohoto zápasu byly odvysílány o přestávce. Říkal jsem si, že finálový zápas OBL by nemusel být k zahození. Když jsem viděl loňské finálové zápasy Kénigu a Kormidla, které byly hodně hokejové, tak jsem si jist, že bychom si žádnou ostudu s úrovní soutěže neuřízli. Ale bohužel - nejme pražská soutěž a reakce od pana Záruby nebyla bohužel vůbec žádná. Jinak v měsíčníku Brněnský program vychází upoutávka na naše zápasy. Ale nemyslím si, že by byla medializace OBL až tak důležitá. Možná jen na regionální úrovni, aby se o nás vědělo, že zde existuje organizovaná hokejová soutěž pro hráče starší 40 let. Soutěž se dá zatím stále rozšiřovat a pokud nevyjde záměr s týmy z Rakouska a Slovenska, tak stále jsou dvě místa volná.

Kde hrajete zápasy OBL a jak je soutěž finančně náročná?

Dobrá otázka. Díky předcházejícímu působení v BHHL a bezproblémovému chodu a toku financí směrem k vedení hal za pronájem ledové plochy se nám podařilo i se soutěží OBL umístit trvale na Hokejových halách dětí a mládeže na ulici Střední. Hrací dny OBL máme středa, čtvrtek a neděle vždy ve 20:45. Co se týká financování, tak každý tým si hradí sezónu sám a to tak, že soutěž s 21 zápasy na tým vyjde zhruba na 50 000,-. To znamená, že jednoho hráče sezóna přijde na cca 3500,-. To je částka jen za ledy, nepočítám výstroj, hokejky, pohonné hmoty...takže pokud se ptáte jak je soutěž finančně náročná - tak je, je to celkem drahý koníček...

Máte i rozhodčí a časomíru?

Ano, máme kompletní servis, vše co k hokejovému zápasu patří. Jen diváci chybí :-) Časomíra a rozhodčí je hrazeno zvlášť, mimo startovné 50 000,-


Přátelé, malé info ohledně webu - V rámci možností se pokusíme v konfiguraci nadšenců já (Karel Kopecký), Alda (Aleš Sedláček) a Sklenda (Jiří Sklenář) a Jaroslav Bozděch (brankáři) plnit web aktuálními informacemi. Pro ty, kteří nevědí jak to chodí, tak tady malé info o běhu OBL:

Po zápase, který Aleš Sedláček mimo jiného i (časomíra) nafotí, jsou odsouhlaseny a podepsány zápisy, kde jsou vedeny i zásahy brankářů (tuhle satistiku vede Jarolsv Bozděch) Zápisy, pokud je to jen trošku možné, posílá Aleš ještě tentýž den - večer mně (Karel Kopecký) a Sklendovi (Jiří Sklenář) Sklenda z toho opíše data na AHL server, který  data zpracuje a vygeneruje do statistik jako je tabulka soutěže, kanadské bodování, netvor soutěže atd. Aleš dále nahraje fotografie na server RAJČE kde je kompletní fotodokumentace soutěže OBL. Já dále s těmito daty pracuji a výsledky, statistiky info ze zápasu a foto pak vkládám na web OBL, kde je najdete v ucelené podobě v jednotlivých odkazech. Konrétně v sekci ZÁPASY najdete jak výsledek zápasu, tak něco málo o zápase, včetně fotografie - mini galerie a odkazů na server AHL se statistikama k zápasu. Dslší info naleznete v sekci STATISTIKY a výsledek samotného odehraného zápasu je i v tabulce ROZLOSOVÁNÍ.


Sezónu 2011/2012 začneme ve stejné konfiguraci tak jak tu předešlou. Tedy myšleno ve stejném počtu a složení týmů. Opět naskočí 8 týmů a to s minimem  změn v soupiskách. Hrací dny jsou opět středa, čtvrtek a neděle. Vzhledem k tomu, že zimní stadion v Rosicíh během léta postihla havárie a nevědělo se, zda se podaří do začátku sezóny obnovit provoz, došlo i k dohodě a přestěhování rosické BHL na Haly dětí a mládeže. Díky tomu se budou na ulici Střední prohánět týmy z řad všech brněnských amatérských soutěží - BALLH, BHL, BHHL, OBL a SAHL. Tato změna měla za následek i lehké posunutí našich hracích časů OBL. Nakonec se ale podařilo sjednotit začátky zápasů na 20:45 - 22:00. To znamená, že ve středu, ve čtvrtek i v neděli budeme začítat vždy ve stejný čas - 20:45! Opět bude na zápas vyhrazeno 75 minut. Hrát se bude na 3x 20 min hrubého času. Změna je v bodování. Za výhru 2 body na místo 3 bodů, za remízu 1 bod. Neprodlužuje se, ani se nejedou nájezdy. Další podstatná změna je v zakázaném uvolnění. První kolo zkušebně odehrajeme bez pískání zakázaného uvolnění. Dále za trest nebude následovat vyloučení, nýbrž samostatný nájezd. Jak již bylo zmíněno, zkusmo takto odehrajeme první kolo a buď se to osvědčí a dohrajeme tak celou sezonu, a nebo se vrátíme k původímu modelu. Více najdete v sekci PRAVIDLA V sekci rozlosování je zatím nástřel, jak by letošní sezóna mohla být odehrána. zatím si nic netiskněte, čekám na potvrzení vedoucích týmů, že je vše v pořádku. Rozlosování opět v sekci ROZLOSOVÁNÍ


MISTR OBL 2010/2011 - KORMIDLO! Až třetí finálový zápas rozhodl o Mistrovi OBL sezóny 2010/2011. Ve třech velice vyrovnaných zápasech se představily dva nejlepší týmy letošního ročníku  HC KORMIDLO a HC KÉNIG. První zápas vyhrálo Kormidlo 6:3. Ve druhém zápase naopak přehrál Kénig Kormidlo 7:4 a tak se rozhodovalo až ve třetím posledním zápase. Kormidlo tentokrát neponechalo nic náhodě a zaslouženě zvítězilo 6:2.Kormidlo procházelo soutěží jako nůž máslem a převážnou část soutěže okupovalo průběžnou první příčku tabulky a tak 17.4.2011  hráči Kormidla zvedli nad hlavu zcela zaslouženě pohár MISTRA OBL. MISTR 2009/2010 HC Black Old, MISTR 2010/2011 HC KORMIDLO. Kdo zvedne pohár v sezóně 2011/2012?


PLES OBL & BHHL Na závěr sezóny (16.4.2011) jsme pro hráče OBL a BHHL připravili tak jako tradičně již IV.Reprezentační ples OBL & BHHL. O lístky na ples byl tentokrát nebývalý zájem, ale nakonec se sál Slunečního dvoru podařilo úspěšně uspořádat dle potřeb hostů a tak nic nebránilo oslavám, tančení a tmelení vztahů mezi hráči a týmy. Již tradičně zlatým hřebem večera byla bohatá tombola a čokoládová fontána. K tanci a poslechu hrála kapela VELVET. Pro značný ohlas tak i příští rok zrealizujeme již pátý reprezentační ples OBL & BHHL.

 

 


Copyright © 2009 Carlos. All Rights Reserved. Designed by Carlos